Rita Ora dhe Dua Lipa bëhen bashkë, zbulohet projekti muzikor për Covid-19

schedule21:17 - 21 Prill, 2020

schedule 21:17 - 21 Prill, 2020

Rita Ora dhe Dua Lipa janë bërë bashkë në një projket të rëndësishëm bamirësie. Mësohet se 23 yje të muzikë pop do të realizojnë një projekt muzikor bamirësie për të mbledhur para për pasojat e COVID-19.

Coveri i këngës së Foo Fighters “Times Like These”, duke përdorur “telefona, tenxhere, tiganë dhe kitara akustike”, sipas producentit Fraser T Smith, përmban artistë si Dua Lipa, Coldplay’s Chris Martin, Rita Ora dhe Ellie Goulding.

Të ardhurat nga projekti do të shfrytëzohen për të ndihmuar njerëzit në Britaninë e Madhe të prekur nga kriza e shkaktuar nga përhapja e Covid-19. Fitimet nga dëgjuesit ndërkombëtarë do të shkojnë në Fondin e Reagimit të Solidaritetit të Covid-19 të Organizatës Botërore të Shëndetit.

Artistët që do të marrin pjesë në projekt:

1-5 Seconds of Summer

2-AJ Tracey

3-Anne-Marie

4-Bastille

5-Biffy Clyro

6-Celeste

7-Chris Martin of Coldplay

8-Dermot Kennedy

9-Dua Lipa

10-Ellie Goulding

11-Grace Carter

12-Hailee Steinfeld

13-Jess Glynne

14-Mabel

15-Paloma Faith

16-Rag’n’Bone Man

17-Rita Ora

18-Royal Blood

19-Sam Fender

20-Sean Paul

21-Sigrid

22-Yungblud

23-Zara Larsson