“Rilindje e vërtetë”, Rama në Maminas: Dorëzon çelësat e banesave të reja pas dëmtimit nga tërmeti

schedule12:32 - 17 Maj, 2021

schedule 12:32 - 17 Maj, 2021

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka takuar familjet e dëmtuara nga tërmeti në Maminas, të cilët janë vendosur në banesat e reja.

“Ishte e shkatërruar banesa. Jo të gjitha të këqijat vijnë për keq, u  shpreh kryeministri Edi Rama.

Nga ana tjetër familjarët shprehën falënderimet për zgjidhjen dhe ndërtimin e banesave të reja.

“Faleminderit nga zemra, për ne ka qenë një Rilindje e vërtetë”, u shpreh një kryefamiljar.

/abcnews.al/