Regjistrohen lëkundje tërmeti në vend, epiqendra dhe magnituta

schedule14:27 - 25 Janar, 2021

schedule 14:27 - 25 Janar, 2021

Lëkundje tërmeti janë regjistruar në juglindje, disa minuta më parë. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, lëkundjet ishin me magnitutë 3.1 të shkallës Rihter.

Vatra ndodhet në thellësi 2 km, ndërsa epiqendra ndodhet 94 km në juglindje të Elbasanit dhe 19 km në jug të Korçës. /abcnews.al/