Reginaldo goleadori i Partizanit, Sormani do një mesfushor të Vejle BK

08:55 | 18/01/202008:550

Partizani kërkon të përforcohet dhe deri më tani nevoja ka qenë e madhe për një sulmues. Duket se edhe goleadori është gjetur dhe bëhet fjalë për një lojtar që e njeh Kategorinë Superiore dhe një vit më parë ka fituar edhe Këpucën e Artë me 13 golat e shënuar me fanellën e Kukësit.

Reginaldo, sikurse raporton Panorama Sport, ka fluturuar në një avion me futbollistët e Partizanit për në Shqipëri dhe mbetet vetëm të vijë zyrtarizimi i tij te “demat e kuq”.

Sulmuesi, i cili është aktivizuar më parë edhe me Luftëtarin e Laçin (18 gola shënoi në një kampionat me kurbinasit), do t’i bënte shumë punë Partizanit, që ka vuajtur shumë në gjetjen e rrugës së rrjetës.

Ndërkohë klubi kryeqytetas ka edhe një objektiv tjetër në merkato dhe është mesfushori i Vejle BK, Lundrim Hetemi. Ai luan në qendër të mesfushës dhe është një lojtar me tipare mbrojtëse, i cili njihet mirë nga trajneri Sormani.

Italiani e ka pasur nën urdhra 19-vjeçarin dhe tani e kërkon në skuadër te Partizani. Mbetet të shihet nëse do të gjendet një marrëveshje me drejtuesit e klubit danez, pasi mesfushori është nën kontratë. / abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono