Rebelohet për formacionin, Tirana e degdis prurjen e bujshme tek ekipi U21

schedule08:21 - 20 Prill, 2021

schedule 08:21 - 20 Prill, 2021

Richard Danso u afrua në verë nga Tirana dhe pretendohej që ganezi me të shkuar në SHBA të zëvendësonte brazilianin Elton Cale, i cili kishte bërë një ndërhyrje në shpatull.

Në asnjë moment nuk ka treguar se mund të bëjë diferencën në Superiore dhe shifrat nuk janë në favorin e tij, pasi ka luajtur në vetëm 10 ndeshje si titullar me kampionët në fuqi.

Danso në pesë duele të tjera është aktivizuar nga stoli, ndërkohë që kohët e fundit ka shfaqur edhe pretendime për formacionin. Sipas “Panorama Sport” ai edhe ka kërkuar llogari për këtë.

 

Në këto kushte te Tirana “rebelimit” të ganezët i janë përgjigjur me vendimin për ta kaluar të stërvitet me ekipin e 21-vjeçarëve dhe të luajë edhe në ndeshje me ta. /abcnews.al