Rama tjetër thirrje për qytetarët: Mos dilni pa leje, masat e reja ndëshkimore do jenë shumë të forta

schedule19:24 - 6 Prill, 2020

schedule 19:24 - 6 Prill, 2020

Kryeministri Edi Rama u është drejtuar me një tjetër thirrje qytetarëve, kuu kërkon që të mos lëvizin pa autorizim.

Sipas tij masat e reja ndëshkimore do të jenë shumë të forta. Sipas kryeministrit masat e reja, do të garantojnë nismat lehtësuese, shkruan abcnews.al

U lutem të gjithë qytetarëve që lëvizin gjatë ditës në qendrat urbane të mos dalin pa autorizim! Shumica dërrmuese janë super korrekt dhe kështu duhet të jenë të gjithë!

Masat e reja ndëshkimore, të cilat duhet të garantojnë nismat e mëpasme lehtësuese, do të jenë shumë të forta, por uroj të mos e pësojë as edhe një, prandaj ju lutem të gjithëve korrektesë

Po bëjmë diçka që do të mbajmë mend si një mrekulli, nëse do të dimë të rezistojmë kështu deri në fund”, shkruan Rama në një postim në rrjetet sociale.

/abcnews.al