Punëtorët e ndërtimit rikthejnë foton ikonike të vitit 1932

schedule23:57 - 28 Tetor, 2022

schedule 23:57 - 28 Tetor, 2022

Disa punëtorë ndërtimi kanë rrezikuar jetët e tyre duke e përsëritur një veprim të vitit 1932, i cili u kthye në një fotografi ikonike. Ata vendosën që të ulen mbi një gradaçel dhe të drekojnë.

“Dreka mbi një gradaçel” është një fotografi që u shkrep në Çikago të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vitin 1932.

Punëtorët janë të ulur në të njëjtën mënyrë, por tani fotografia është me ngjyra./abcnews.al