Pritet formimi i qeverië së re, Albin Kurti takon sot Isa Mustafën

schedule07:36 - 22 Nëntor, 2019

schedule 07:36 - 22 Nëntor, 2019

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të takohet sot me ish-kryeministrin Isa Mustafa. Takimi është konfimrmuar nga Kurti, ku mësohet se do të diskutohet mbi mundësitë e formalizmit të bashkëqeverisjes së ardhshme.

Duke mos i mohuar diskutimet për emërimin e presidentit pas dy viteve, Kurti tha se fokusi i bisedës mes tyre duhet të jetë tek karriget e zbrazëta, si kryeministri dhe kryetarit të Kuvendit që kanë mbetur pa përfaqësues.

Kandidati për kryeministër paralajmëroi se me LDK-në duhet të përshpejtojnë drejt formimit të qeverisë sepse brenda disa ditësh pritet edhe certifikimi i rezultateve dhe brenda 30 ditësh do të ftohet edhe seanca nga presidenti./abcnews.al