Pozitiv edhe presidenti, rasti i tretë me koronavirus në klubin brazilian

schedule15:56 - 23 Mars, 2020

schedule 15:56 - 23 Mars, 2020

Një tjetër aktor i botës së futbollit është prekur nga koronavirusi. Presidenti i klubit brazilian të Gremios, Romildo Bozan Junior është infektuar me COVID-19 dhe tani do i duhet të qëndrojë 8 ditë në karantinë.

Globo Esporte raporton se gjendja shëndetësore e kreut të klubit nga Porto Alegre është e mirë dhe tani do të nisë periudha e karantinimit. Junior është zyrtari i tretë i Gremios që ka dalë pozitiv me koronavirus pas nënkryetarit të bordit drejtues, Claudio Oderich, dhe zëvendës këshilltarit të presidentit, Eduardo Fernandes. /abcnews.al