Policia Bashkiake në Gjirokastër largon nga tregu romët: Ndihemi të diskriminuar

11:39 | 24/02/202011:390

Tregtarët romë në Gjirokastër, janë përplasur sot me Policinë, e cila ka kërkuar që ata të largohen nga tregu që ata kanë ngritur. Tregtarët thonë se kanë vijuar punën në këtë treg me leje nga Bashkia.

Përfaqësuesi i romëve pohon se ka hedhur 12 mijë euro për riksotruksionin e sheshit me aprovimun e kryetarit të Bashkisë, Flamur Golemi. Ata thonë se ndihen të diskriminuar.

Sipas tyre ky është një nga tregjet më të frekuentura në Gjirokastër./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono