Polici vret qytetarin në karrocë (Momenti i ekzekutimit)

schedule23:09 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 23:09 - 1 Dhjetor, 2021

Një oficer policie në Tucson, Arizona të SHBA-së ka qëlluar për vdekje një 61-vjeçar, i dyshuar për vjedhje, i cili po lëvizte me karrocë dhe nuk pranoi të ndalonte duke i kthyer shpinën.

Shefi i policisë në Tucson, i cili publikoi videon e tragjedisë, tha se procesi i shkarkimit të oficerit Ryan Remington ka filluar.

 

Shefi i policisë Chris Magnus tha se ishte “shumë i mërzitur” nga veprimet e vartësit të tij.

 

Përdorimi i dhunës vdekjeprurëse gjatë këtij incidenti është një shkelje e qartë e rregulloreve tona të shërbimit”, tha ai në një konferencë për shtyp./ Abcnews.al