Përplasje në rrugët e Tiranës, policia nis shoqërimin e tifozëve

schedule22:46 - 24 Maj, 2022

schedule 22:46 - 24 Maj, 2022

Incidente të shumta janë shënuar në disa rrugë të kryeqytetit. Tifozët e Feynoord-it janë përplasur me forcat e policisë, ndërsa të paktën dy efektivë raportohen të kenë marrë lëndime.

Abcnews.al mëson se policia ka nisur shoqërimet. Forca të shumta policie janë në terren, ndërsa u janë bashkuar edhe grupe të FNSH.

Lexo edhe: Çfarë po ndodh në Tiranë? Huliganët dhunojnë kryeqytetin shqiptar, terrorizojnë qytetarët

Incidente ka pasur gjithashtu edhe te rruga “Mustafa Matohiti”, para drejtorisë së policisë dhe në zonën e “9-katsheve”, ku një qytetar shqiptar u dhunua nga tifozët holandezë.

Tifozët e Feynoord-it njihen për aktet e tyre huligane. Incidentet vijnë një ditë para ndeshjes mes Romës dhe Feyenoord që do të luhet ditën e nesërme në “Air Albania”, në orën 21:00. . g.v/abcnews.al