Pas tërmetit Durrësin e trondit tritoli! Pamje ballore, momenti i shembjes së 12-katëshit

schedule17:27 - 3 Tetor, 2020

schedule 17:27 - 3 Tetor, 2020

Abc News sjell pamje nga një tjetër kënd të momentit të shpërthimit dhe shembjes me eksploziv të pallatit në Durrës pasditen e sotme.

Shpërthimi u ndje thuajse në të gjithë qytetin. 12-katëshi ishte dëmtuar nga tërmeti duke u bërë i pabanueshëm.

Për këtë arsye, pallati u shemb pasditen e sotme. Nga shpërthimi u dëmtua lehtë edhe një specialist i xhenios./db/Abcnews.al