Parashikimi i motit, ulje temperaturash dhe reshje të dobëta

schedule07:15 - 20 Maj, 2020

schedule 07:15 - 20 Maj, 2020

Vendi ditën e sotme pritet të shoqërohet nga reshje të dobëta në të gjithë qarqet.

Në zona të kufizuara të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia që të ketë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër gjatë pasditeve, kryesisht në pjesën verilindore.

Temperaturat

temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 26°C

në vendet e ulëta: 19 / 27°C

në vendet malore: 13 / 23 °C