Pa energji elektrike të gjithë fshatrat e Lezhës

schedule21:12 - 30 Nëntor, 2017

schedule 21:12 - 30 Nëntor, 2017

Fshatrat e Lezhës kanë mbetur pa energji elektrike nga moti i keq. Linja e tensionit të mesëm që furnizon me energji fshatrat Torovicë, Malecaj, Koljakaj e Shkëmbi i Kuq, ka pësuar dëmtime të shumta, duke bërë që në këto zona të ndërpritet energjia elektrike. Probleme me energjinë ka patur edhe Barbulloja, Rrila, Zadrima, zona e Kallmetit dhe zona e thellë e Ungrejit.
Rreshjet e shiut dhe era janë shkaku kryesor i avarive në sistem dhe riparimi i tyre kërkon shumë kohë dhe grupe pune të vazhdueshme në terren. Megjithatë, Drejtoria Rajonale e OSSHEE në Lezhë, bën të ditur se furnizimi me energji i hidrovorëve vijon pa ndërprerje dhe ato janë në punë me kapacitet të plotë./abcnews.al

 

https://youtu.be/owjCKa6gK0Q