Opozita vijon strategjinë në komisione

schedule15:40 - 30 Maj, 2018

schedule 15:40 - 30 Maj, 2018

Opozita ka vijuar strategjinë e saj të pjesëmarrjes në komisione parlamentare vetëm për të denoncuar çështjen më të rëndësishme për ta: largimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, nga detyra. Arena e diskutimit të së hënës për demokratët ishte komisioni i medias, i drejtuar nga Albana Vokshi.

Vend të rëndësishëm zuri diskutimi mbi dhunën e ushtruar ndaj gazetarit Blendi Kasmi gjatë protestës së të shtunës të organizuar nga opozita. Pas debatit, ku demokratët kërkuan distancimin e socialistëve nga kjo ngjarje dhe thirrjen e gazetarit në seancë dëgjimore, socialistët hodhën poshtë kërkesën dhe vijuan me rendin e ditës pas largimit të opozitës nga salla./abcnews.al