Një muaj paraburgim për 3 deputetët e VV të arrestuar sot

schedule14:08 - 24 Nëntor, 2017

schedule 14:08 - 24 Nëntor, 2017

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiu dhe Donika Kadaj-Bujupi, të cilët u arrestuan sot teksa hynin në seancën e Kuvendit të Kosovës, janë dërguar menjëherë në paraburgim. Tre deputetëve të arrestuar iu është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh./abcnews.al