Një ditë pas vrasjes së Lefter Zhidrut në Elbasan

schedule11:35 - 25 Shtator, 2020

schedule 11:35 - 25 Shtator, 2020

Një ditë pas vrasjes së Lefter Zhidrut situata në qytetin e Elbasanit ende vijon të jetë shqetësuese, ndërsa fqinjët të

Ndërsa ceremonia mortore do të bëhet në Sarandë.

Gazetari i ABC News Aldo Kozarja raportoi se edhe tre persona tjerë i kanë shpëtuar plumbave në momentin që 71-vjeçari ka qëlluar me armë.

Lexo edhe: EKSKLUZIVE/ Vëllai Lefter Zhidrut për Abc News: Kaloi ’97 e s’pati probleme, misteret pas ngjarjes

Sakaq 71-vjeçari më herët ka kërcënuar edhe një grup të rinjsh,  banorë po të njëjtës lagje.

Ndërkohë vëllai i viktimës Thanas Zhidru shprehet se vëllain e ka njohur si njeri të qetë dhe nuk ka patur të bëjë asnjëherë me armët.

Madje, sipas tij, ai nuk ka patur probleme as në vitin 1997 pavarësisht trazirave të kohës./abcnews.al/