Nëna e lind fëmijën në rrugë, ambulanca nuk arrin ta çojë në kohë në spital

schedule22:23 - 30 Shtator, 2022

schedule 22:23 - 30 Shtator, 2022

Një grua nga Ohio tha se fëmija i saj i katërt nuk arriti të priste derisa të lindte në spital, por lindi në rrugën e shtëpisë së saj.

Alyson Michael nga Westfield Township tregoi se ndjeu dhimbje stomaku rreth orës 1:30 të mëngjesit të së martës dhe rreth orës 3:20 të mëngjesit ajo përcaktoi se ishte në lindje aktive.

Michael u shpreh se ajo u nis drejt shkallëve, duke pritur që burri i saj, John Smith, do ta çonte atë në spital.

“Isha si te dera e dhomës së gjumit dhe atëherë e ndjeva dhe thashë: ‘Telefono 911 dhe më zbrit poshtë’, dhe atëherë e kuptova se nuk po ia dilnim”, tha Michael.

Kjo e fundit u ngarkua në një ambulancë, por ekipi mjekësor shpejt kuptuan se fëmija do të lindte përpara se të arrinin në spital. Kështu që bebi përfundoi duke lindur në rrugën e shtëpisë së familjes së saj.

“Sapo lëviza kordonin, ajo u ul në duart e mia,” tha një anëtar i ekipit mjekësor. “Unë pashë monitorin tim dhe isha si 3:47! Ora e lindjes! Kjo ishte pika kryesore e karrierës sime. Absolutisht asgjë nuk e kalon atë.”/abcnews.al