Najada Çomo: Kryeinfermierë në krye të betejës me Covid-19, faleminderit nga zemra

schedule11:40 - 3 Maj, 2021

schedule 11:40 - 3 Maj, 2021

Shefja e Infektivit Najada Çomo, ka falënderuar përkushtimin dhe punën e kryeinfermierë që janë përballur në luftën me koronavirusin.

Ndërsa ka publikuar një fotografi në rrjetin social “Facebook” , Çomo shpreh mirënjohjen për kryeinfermierët përkatësisht për Afrimin,Landin,Ilirin,Tonin,Danielin.

Statusi:

Perkushtimi,Puna juaj pa u lodhur,

Solidariteti,Buzeqeshja,meritojne,

Mirenjohjen e gjithkujt

Kryeinfermire ne krye te betejes me Covid 19 Faleminderit nga zemra

Afrim,Landi,Ilir,Toni,Daniel

Ndërkohë fushata e vaksinimit masiv vijon në çdo qytet të vendit.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ditën e djeshme bëri me dije se që nga fillimi i procesit të vaksinimit janë realizuar 500,000 vaksinime, ndërsa synohet objektivi 1 milion vaksinime.

/abcnews.al/