Mueller parakalon një legjendë, tani shënuesi i tretë më i mirë te Bayern

schedule09:46 - 25 Shtator, 2021

schedule 09:46 - 25 Shtator, 2021

Thomas Mueller shënoi dje golin e parë për Bayern Munich në fitoren 3-1 të arritur ndaj Greuther Furth.

Kampioni i botës me Gjermaninë dhe fitues i të gjitha trofeve për klube me bavarezët, e ka shkruar emrin e tij në historinë e klubit.

Mueller ka kaluar në renditje legjendën gjermane të futbollit, Karl Heinz Rummenigge, duke u bërë shënuesi i tretë më i mirë në historinë e Bayern Munich.

Mueller numëron tani 218 gola në fanellën e kampionëve të Gjermanisë, duke pasur para vetes vetëm shokun e skuadrës Robert Lewandowski dhe legjendën Gerd Muller, i ndarë nga jeta pak kohë më parë. / abcnews.al