Moti –  E shtunë, 2 qershor 2018

schedule10:51 - 2 Qershor, 2018

schedule 10:51 - 2 Qershor, 2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme dominojnë pjesën e parë të ditës. Por sërisht pasditja fuqizon përkohësisht vranësirat duke sjellë rrebeshe dhe stuhi të shkurtra ere në Veri – Verilindje ndërsa mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare pjesa më e madhe e Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes por një rënie të lehtë sjell mesdita, kryesisht në Veri dhe zonat Qendrore.

Era do të fryjë kryesisht e lehtë, me shpejtësi 27 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det dallgëzimi ulët në 1 ballë. /abcnews.al