Miqësoret/ Skënderbeu befasohet, triumfojnë Laçi e Teuta

schedule16:12 - 8 Janar, 2020

schedule 16:12 - 8 Janar, 2020

Janë mbyllur tre takimet miqësore të cilat skuadrat e Superiores i luajtën sot. Skënderbeu zbriti në fushën e blertë përballë Egnatias, një sfidë që mendohej se “Ujqërit e Dëborës” do ta fitonin. Megjithatë, ishte skuadra e Kategorisë së Parë ajo që triumfoi 0-1, falë golit të Gjonit në minutën e 40-të.

Daja aktivizoi disa nga titullarët e skuadrës për këtë sfidë, si dhe iu dha mundësinë disa të rinjve për të treguar vlerat e tyre. Laçi ka triumfuar përballë Apolonisë me rezultatin 1-2. Kurbinasit e drejtuar nga Armando Cungu e vlerësuan në maksimum këtë takim dhe falë golave të Nwabueze dhe Xhixhës, gjetën fitoren. Golin e vetëm për Apoloninë e shënoi kapiteni Hysenshahaj.

Teuta bëri një ndeshje miqësore përballë futbollistëve të skuadrës U-19. Trajneri Martini provoi disa futbollistë në këtë sfidë, si dhe disa nga titullarët ngrohën muskujt. Teuta fitoi 1-0 përballë djemve të U-19, falë golit të Lorenco Vilës në fundin e pjesës së parë./abcnews.al

Miqësore, 8 janar 2020

SKËNDERBEU – EGNATIA  0-1
Gjoni 40′

Skënderbeu: Dajsinani, Meksi, Dita, Pollozhani, Vangjeli, Elezi, Taipi, Essien, Bregu, Gripshi, Mensah. Trajner: Ilir Daja

Egnatia: Hasanbelli, Dimo, Ramazani, Bejko, Allmuça, Bilali, Brahimaj, Ikonomi, Gjoka, Da Costa, Mustafaj. Trajner: Artan Bano

Skënderbeu – Egnatia

APOLONIA – LAÇI   1-2
T. Hysenshahaj / Nwabueze, Xhixha

Laçi: Stajija, Trokthi, Ignjatovic, Gjoni, Ceka, Shehu, Deliu, Prengaj, Teco, Turkaj, Nwabueze. Trajner: Armando Cungu

Apolonia – Laçi

TEUTA – TEUTA U-19  1-0
L. Vila 44′

Teuta – Teuta U19