Ministri Xhafaj takon homologun francez Collomb

schedule20:15 - 27 Prill, 2018

schedule 20:15 - 27 Prill, 2018

Ministri i Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafaj, takoi homolugun e tij francez, Gerad Collomb, gjatë konferencës ndërkombëtare në Paris, ku tema ishte lufta kundër financimit të organizatave terroriste.

Ministri i Brendshëm francez theksoi se duhet forcuar më shumë bashkëpunimi mes dy vendeve dhe autoriteteve policore në fushën e sigurisë dhe punëve të brendshme dhe veçanërisht në arritjet pozitive të muajve të fundit në luftën kundër krimit te organizuar, menaxhimin e kufijve dhe migracionit të parregullt./abcnews.al