Meta dekreton Eglantina Gjermenin ambasadore të Shqipërisë në OSBE

schedule11:20 - 21 Shkurt, 2022

schedule 11:20 - 21 Shkurt, 2022

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Eglantina Gjermenin si ambasadore të Shqipërisë në pranë Misionit të OSBE.

“Zonja Eglantina Gjermeni emërohet në detyrën e Ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Republikës së Shqipërisë pranë Misionit të OSBE-së dhe Organizatave Ndërkombëtare në Vjenë, rezident”, thuhet në dekretin e kreut të shtetit.

Kujtojmë se Gjermeni ka mbajtur postin e ministres së Zhvillimit Urban dhe Turizmit në qeverinë Rama 1. /abcnews.al