Më i miri i vitit 2021 në Hungari, Myrto Uzuni merr vlerësimin e madh

schedule18:32 - 28 Dhjetor, 2021

schedule 18:32 - 28 Dhjetor, 2021

Viti 2021 ka qenë fantastik për Myrto Uzunin, i cili ka shënuar 31 gola me kampionatit, kupës dhe ndeshjeve ndërkombëtare me fanellën e Ferencvaros.

“Csakfoci.hu” ka zhvilluar një anketë me drejtorët sportivë ose presidentët e 12 klubeve në Hungari, të cilët kanë zgjedhur lojtarin më të mitë te vitit sipas tyre.

Myrto Uzuni mori katër prej votave, duke lënë pas futbollistët e tjerë, një pjesë edhe shokë të skuadrës së tij. / abcnews.al