Mallra kontrabandë, bllokohen 5 magazina dhe arrestohen 6 persona në Tiranë

schedule11:38 - 23 Nëntor, 2021

schedule 11:38 - 23 Nëntor, 2021

Gjashtë persona kanë rënë në prangat e policisë dhe 5 magazina në pronësi industriale janë bllokuar pasi dyshohet se kishin mallra kontrabandë.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se malli kontrabandë që gjendej në këto magazina shpërndahej në të gjithë Ballkanin.

Ndërkohë arrestimi i gjashtë personave është bërë pas një hetimi nga Prokuroria e Tiranës. Ndër të tjera mësohet se mbi të arrestuarit është ngritur akuza për fshehje të të ardhurave dhe shkelje të drejtave të pronësisë industriale./abcnews.al