Laporta ka punuar në fshehtësi, ka marrëveshje me shokun e Messit

schedule21:16 - 5 Mars, 2021

schedule 21:16 - 5 Mars, 2021

Joan Laporta, një nga tre kandidatët për president të Barcelonës në zgjedhjet e 7 marsit, në fushatën e tij është përpjekur të mos përdorë emra konkretë për të mos destabilizuar skuadrën aktuale.

Gjithsesi, kjo nuk do të thotë se ish-presidenti katalanas në periudhën më të artë të klubit nuk ka menduar dhe zhvilluar tratativa me persona të veçantë.

Në Angli raportojnë se nëse ai shpallet fitues në zgjedhje, afrimi i parë do të jetë shoku i ngushtë i Messit, Kun Aguero. Sulmuesi është në përfundim të karrierës me Cityn dhe vjen falas. /abcnews.al