Kush janë 3 shenjat e Horoskopit që janë krijuar për martesë

schedule09:40 - 14 Janar, 2022

schedule 09:40 - 14 Janar, 2022

Ju keni marrë vendimin për t’u martuar por jeni ende në kërkim të një partneri. Për sa kohë që përpiqeni të hidhni poshtë opsionet ekzistuese, shenjat e tyre të Horoskopit janë një shenjë e mirë e synimeve nëse ka mundësi të ngjiteni shkallët e kishës apo edhe të bashkisë. Tre shenjat e mëposhtme, për të qenë të saktë, nëse janë vërtet të dashuruar me ju, nuk do t’ju thonë jo, sepse shumë thjesht janë krijuar për martesë:

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Është tradicional, shpesh i modës së vjetër dhe një adhurues i familjes. Ai është i përkushtuar, i besueshëm dhe edhe pse e teprojnë me punën dhe ambiciet e tyre, kur dhe nëse duan, krijojnë kohë për dashurinë e tyre, e lëre më për familjen që do të krijojnë vetë.

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Nëse arrini të shpërqendroni dhe më në fund të fitoni vëmendjen dhe zemrën e dashit lozonjare, lëreni dhe do të kaloni shumë mirë me të. Ai është i pasionuar, spontan dhe i dashur dhe padyshim që të gjitha sa më sipër i bëjnë unazë martese. Edhe pse ndonjëherë është jashtëzakonisht impulsiv, ai nuk është i parëndësishëm, kështu që kur bëhet fjalë për diçka kaq serioze, mund t’i besoni sinqeritetit të ndjenjave të tij.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Eklektik, posesiv dhe besnik pa frikë, demi dëshiron t’i sigurojë të gjitha më të mirat vetes dhe partnerit të tij. Nëse ju zgjoni dëshirën për të ndarë me ju atë që ka dhe nuk ka, ai do të përdorë gjithë kokëfortësinë e tij dhe do të bëjë gjithçka që të jetojë i lumtur deri në pleqëri./abcnews.al