Kurti nuk i dorëzohet presionit amerikan: Taksa me Serbinë nuk hiqet

schedule13:28 - 27 Shkurt, 2020

schedule 13:28 - 27 Shkurt, 2020

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka kthyer përgjigje negative kërkesave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për heqjen e taksës ndaj produkteve serbe.

Mediat kosovare kanë njoftuar se Richard Grenell, shefi aktual i të gjitha shërbimeve sekrete amerikane dhe ndërmjetësues mes Kosovës dhe Serbisë, do ta shqyrtojë situatën lidhur me heqjen apo jo të tarifës nga Qeveria e Albin Kurtit.

Kurti tashmë u është përgjigjur amerikanëve negativisht.