KQZ: PD s’bëri transparente një kontratë lobimi

schedule13:55 - 12 Dhjetor, 2017

schedule 13:55 - 12 Dhjetor, 2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po diskuton për financimet e partive në fushatë. Sipas KQZ-së Partia Demokratike nuk ka bërë transparente një kontratë lobimi.

“Kontratat e lobimit të PD citohen nga administrata mes rasteve të mospërputhjes financiare. Administrata i referohet deklarimeve publike”.

Ndërkaq administrata e KQZ-së deklaron se partitë: Sfida e PDIU duhet të gjobiten se s’kanë dorëzuar asgjë mbi shpenzimet financiare në fushatë

Sipas KQZ-së, të tre partitë kryesore PS, PD dhe LSI kanë mospërputhje dhe u jep 10 ditë kohë të plotëesojnë dokumentacionin./abcnews.al