Kosovë, Isa Mustafa në Gjermani pas përkeqësimit të shëndetit

schedule22:28 - 15 Janar, 2018

schedule 22:28 - 15 Janar, 2018

Ish-kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa është dërguar në Gjermani për të marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor. Ai qëndroi për më shumë se një javë në një spital privat në Prishtinë, pasi gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua për shkak të një gripi sezonal. Mustafa në spital është paraqitur për shkak të simptomave të lodhjes, plogështisë gripale dhe dobësisë së gjymtyrëve. Ekipi mjekësor bëri me dije se gjendja e tij është përmirësuar ditëve të fundit. Mjekët tregojnë se Mustafa është transferuar në Gjermani për shkak të nevojës për terapi dhe rehabilitim të vazhdueshëm./abcnews.al