Koronavirusi arrin shifra të frikshme, James Bond detyrohet të anulojë premierën e filmit të tij në Kinë

09:59 | 19/02/202009:590

Si pasojë e virusit vdekjeprurës që është përhapur në Kinë, aktori James Bond ka anulluar premierën e filmit të tij të ri në këtë vend siç shkruan Deadline

“No time to die” nuk do të mbajë një premierë në Kinë, ashtu si dhe shumë filma të tjerë që kanë premierën në muajin shkurt.

Kjo bëhet për të shmangur çdo kontakt me virusin apo personat e infektuar prej tij.

Kasti i aktorëve së bashku me stafin e filmit të shumëpritur ka marrë vendimin të mos jenë të pranishëm në shtetin më të rrezikuar të momentit.

Koronavirusi ka frikësuar popullin dhe shifrat e tij janë rritur ndjeshëm.

Deri tani janë regjistruar 2010 viktima, ndërsa numri global i rasteve të infektuara është 75.199./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono