Kastriot Islami intervistë në ABC News

schedule09:52 - 25 Maj, 2018

schedule 09:52 - 25 Maj, 2018

Ish-ministri i Jashtëm, Kastriot Islami, ishte i ftuar në “Mbrëmje në ABC News”, ku foli rreth hapjes së negociatave dhe protestës së opozitës.

Sipas Islamit, BE e ka marrë vendimin për Shqipërinë. Sipas tij Edi Rama nuk e do dhe as nuk punon për integrimin.

Islami foli edhe rreth protestës së opozitës, ku deklaroi se do të ishte pjesë e saj./abcnews.al