Kapet në ujërat e Jonit një breshkë 45-vjeçare

schedule12:59 - 13 Qershor, 2018

schedule 12:59 - 13 Qershor, 2018

Një breshkë, rreth 45-vjeçare ka rënë në rrjetat e peshkatarëve të Orikumit në Vlorë.

Bëhet fjalë për një breshkë të llojit KaretaKareta, me një peshë rreth 40 kilogramë, e pa asnjë lloj dëmtimi.

Ajo ka ngjallur mjaft interes, pasi një specie e tillë, është e rrallë, si në Adriatik ashtu dhe në Jon.

Peshkatari Sherif Durmishi thotë se pritet mbërritja e specialistëve të zonave të mbrojtura, për ta matrikulluar dhe lëshuar sërish në det./abcnews.al