Kapet në Dibër i kërkuari nga Interpol Roma, akuzohet për prostitucion

schedule10:05 - 25 Prill, 2018

schedule 10:05 - 25 Prill, 2018

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma. Arrestimi është bërë nga Sektori për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore në Maqellarë. Ai është Florian Zeqja 24 vjec dhe gjykata e Torinos ka leshuar ka lëshuar urdhrin e arrestit ndërkombëtar për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”. Ky shtetas është dënuar me 6 vjet burg. Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, po kryen procedurat e nevojshme me qëllim e ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë. /abcnews.al