Kapet autori i disa vjedhjeve dhe ndalohet një person me armë zjarri në Durrës

schedule13:26 - 18 Shkurt, 2018

schedule 13:26 - 18 Shkurt, 2018

Një 45-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Durrësit, pasi dyshohet se ka kryer disa vjedhje ne qytetin bregdetar. Sipas policisë locale, Dritan Çina të gjitha grabitjet i ka bërë gjatë vitit te kaluar. Gjatë kontrollit fizik 45-vjeçarit, policia i gjeti edhe një sasi të vogël heroine.
Ndërsa gjatë aksioneve të kryera nga policia në terren dhe automjeteve për kapjen e personave me precedentë penalë është ndaluar edhe një 29-vjeçar, të cilit iu gjet një armë zjarri pistoletë dhe disa fishekë./abcnews.al