Guardiola i marrosur pas talentit 18-vjeçar, City ofron 70 milion €

schedule12:42 - 27 Maj, 2021

schedule 12:42 - 27 Maj, 2021

Portugalia ka një brez të artë. Kampionë, eksperiencë, por edhe shumë lojtarë të talentuar. Nuno Mendes është vetëm 18 vjeç, por ka fituar prej kohësh një fanellë titullari te Sportingu u Lisbonës, skuadër me të cilën fitoi titullin kampion në sezonin që lamë pas.

Interesimi nga Premier League është i madh. Dy klubet e Manchesterit po garojnë mes tyre për shërbimet e anësorit të majtë. Pep Guardiola është i dashuruar pas cilësive të adoleshentit, i cili debutoi me kombëtaren e madhe në muajin mars.

Drejtuesit e kampionëve të Anglisë nuk janë kursyer, duke ofruar 70 milion euro për kartonin e Nuno Mendes (60 milion+10 të tjera në formë bonusesh). Tani pritet reagimi i United, që vështirë të përmirësojë këtë ofertë, dhe përgjigja e  Sportingut. /abcnews.al