Goli i radhës, Ernest Muçi shënon në miqësoren e Legias në Poloni

schedule19:06 - 22 Shtator, 2022

schedule 19:06 - 22 Shtator, 2022

Ernest Muçi ka shënuar një tjetër gol në Poloni, këtë herë në një ndeshje miqësore që Legia e Varshavës e fitoi 3-0.

Sulmuesi shqiptar, i lënë jashtë grumbullimit për ndeshjet e Nations League, ndëshkoi që në minutën e shtatë Stal Rzeszoë.

Muçi këtë sezon ka pasur më shumë hapësira, ndërkohë që ka shënuar dy gola dhe ka dhënë tre asiste deri më tani në kampionatin polak. / abcnews.al