Gjika: E nisëm gjithçka nga zero, Flamurtari im model dashurie e strategjie

12:58 | 16/03/202012:580

Ky sezon ka qenë i errët për Flamurtarin. Probleme rrogash, menaxhim i keq, ecuri e dobët dhe vendi i fundit në kampionat. Skuadra vlonjatë është praktikisht e rrëzuar nga Superiorja dhe sezonin e ardhshëm do të garojë një Kategorinë e Parë.

Një situatë që dhemb te tifozët e shumta të Flamurtarit dhe jo vetëm. Ish-kryetari i Bashkisë Vlorë i menaxhoi për shumë vite kuqezinjtë dhe skuadra konkurronte për trofe në epokën e tij. Shpëtim Gjika është rikthyer pas në kohë me anë të një postimi në rrjetet sociale, aty ku flet me fakte për Flamurtarin e tij.

Kur punët bëhen me projekte, strategji dhe dashuri, edhe pse mund ta nisësh nga zero, rezultati nuk vonon. Këtu jemi në 2004 kur u zhvillua Asambleja dhe Flamurtarin e mori Bashkia!

Ishim në kategori të parë, pa infrastrukturë, dhe siç e shikoni, pas dy vitesh u rikthyem fuqishëm! Shef klubi ishte Sokol Kushta, por drejtor për riorganizimin e klubit në 2005 erdhi Perparim Lushaj! Si drejtor i ekipit, Perparim Lushaj hodhi themelet e rifunksionimit të klubit duke u rikthyer në Superligë!

Ilir Metaj, si shef, e ndërtoi institucionalisht klubin, u përmiresua ndjeshëm infrastruktura dhe u masivizua publiku! Erdhi koha për cilësi sportive, dhe për këtë arsye erdhi Geri Çipi si shef, duke e modernizuar klubin me përvojen e tij ndërkombëtare!

Kemi pasur strategji të ndarë në 4 faza: 1- Rindërtimin e klubit Flamurtari dhe përmirësimin e infrastrukturës! 2- Modernizimin e institucionit, infrastrukturës dhe akademisë! 3- Synimin e cilësisë dhe titujve apo pjesëmarrjes në aktivitetet ndërkombëtare! 4- Përgatitja ligjore për privatizimin e klubit Flamurtari!”, përfundon Gjika. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono