FOTO/ Presidenti dhe zyrtarë të klubit gjerman sulmohen nga tifozi i Feyenoord

schedule16:59 - 21 Tetor, 2021

schedule 16:59 - 21 Tetor, 2021

Presidenti i Union Berlinit së bashku me disa zyrtarë të tjerë është sulmuar nga një tifoz i Feyenoordit, një natë para ndeshjes në Ligën e Konferencës.

Siç raportohet në mediat gjermane, Dirk Zingler ishte bashkë me disa persona të tjerë në një lokal të Rotterdamit kur ndodhi sulmi.

Një nga personat që u sulmua ndodhet në spital. Autoritetet holandeze arrestuan një person i moshës 25-vjeçare. /abcnews.al