FOTO/ Pasojat e sulmit me raketa në Kharkiv

schedule10:01 - 13 Prill, 2022

schedule 10:01 - 13 Prill, 2022

Kharkiv, në verilindje të Ukrainës, relativisht afër kufirit rus, është një tjetër zonë që është përballur me sulme intensive që nga fillimi i pushtimit dhe ndryshe nga zonat perëndimore si Kievi nuk ka pasur asnjë tërheqje të trupave rusë, sipas skynews.

Imazhet më poshtë tregojnë pasojat e një sulmi të ri me raketa në aeroportin e qytetit, me zjarrfikësit që përpiqen të shuajnë flakët e furishme.

/abcnews.al