Figura e Skënderbeut në 550 vjetorin e vdekjes, përmes ekspozitës

schedule15:26 - 17 Janar, 2018

schedule 15:26 - 17 Janar, 2018

Viti mbarëkombëtar i Gjergj Kastriotit Skënderbeut, nis me një ekspozitë krejt të veçante në Pallatin e Kongreseve. Dokumenta, gravura dhe portrete të Skënderbeut realizuar nga autorë shqiptarë dhe të huaj, ku mund të veçohet portreti i piktorit italian Cecilio Belini prezantohen për herë të parë për publikun. Vizitorët vlerësojnë jo vetëm larminë e objekteve, por edhe formen e prezantimit./abcnews.al