Fier, mbërrijnë ndihmat e para për të përmbyturit

schedule10:57 - 6 Dhjetor, 2017

schedule 10:57 - 6 Dhjetor, 2017

Tri ditë pas përmbytjeve në Fier kanë mbërritur ndihmat e para për familjet e prekura në Ferras dhe Darëzezë. 300 pako me ushqime dhe veshmbathje janë dorëzuar në Bashkinë Fierit nga rezervat e shteti. Drejtori rajonal i rezervave të shtetit Jorgo Mukaj tha se ndihmat erdhen  bazuar në kërkesën e autoriteteve vendore . Ndërkohë në terren janë shpërndarë grupet e verifikimit të dëmeve në fshatarat e përmbytur. Ky proces konsiston në përllogaritjen e dëmeve në banesa dhe toka bujqësore./abcnews.al

 

https://youtu.be/FGrK4v8wKCc