Ermal Meta sonte në sheshin “Skënderbej”

schedule12:09 - 1 Qershor, 2018

schedule 12:09 - 1 Qershor, 2018

Ermal Meta do të këndojë sonte në zemër të Tiranës në sheshin “Skënderbej”, në një koncert  të organizuar nga Bashkia e Tiranës.

Këngëtari shqiptar, që fitoi festivalin e Sanremos këtë vit dhe përfaqësoi Italinë në Eurovizion mbërriti mbrëmë në kryeqytetin shqiptar. Ermal Meta u prit në një takim nga Kryebashkiaku Veliaj dhe ambasadori italian në Tiranë.

“Mbërriti jo vetëm një artist i shkëlqyer, por djali i rrallë Ermal Meta”, shkroi Veliaj në rrjetet sociale, ku publikoi dhe fotot e pritjes së këngëtarit.

“Sot do shihni e dëgjoni më shumë për historinë e tij frymëzuese që me gjasë do prekë e do të inkurajojë pafund të rinj shqiptarë! Në darkë ju presim të gjithëve në sheshin ‘Skënderbej’ për festën madhështore”, shkruan kryetari i bashkisë./abcnews.al