Elbasan, përmbyset autobusi me udhëtarë

schedule15:52 - 9 Prill, 2018

schedule 15:52 - 9 Prill, 2018

Disa persona u lënduan lehtë në një aksident në rrugën Elbasan – Gur i Zi në afërsi të fshatit Sericë. Sipas policisë, një autobus pasagjerësh ka dalë nga  rruga në rrethana të paqartam, por pa viktima.

Raportohet se disa vetë kanë marre plagë të lehta. Duhet thënë se ky segment ka mjaft probleme dhe lëvizja e mjeteve bëhet në kushte të vështira.

Në një nga kthesat e shumta, mjeti ka dalë nga rruga dhe u përmbys në anë të saj. Kanë qenë vetë udhëtarët që kanë njoftuar policinë . Ne vendin e ngjarjes shkuan dy ambulanca, por që nuk gjetën asnjë të plagosur për ta dërguar në spital./abcnews.al