Ekspozita “Pranverë Art”, dedikim për figurën e Skënderbeut

schedule15:50 - 5 Prill, 2018

schedule 15:50 - 5 Prill, 2018

Edicioni i 9 i ekspozitës “Pranverë Art” vë në qendër figurën e heroit tonë kombëtar Skënderbeut me gjuhën e pikturës dhe skulpturës. Organizatori Maksim Bushi thotë se nuk mungojnë as portretet, peisazhet dhe natyrat e qeta dhe nudot./abcnews.al