Ekspozita “Larg dhe afër“ sjell pasojat e luftës nga 14 artistë të Preshevës

schedule14:57 - 17 Shkurt, 2018

schedule 14:57 - 17 Shkurt, 2018

14 artistë nga Lugina e  Preshevës janë bërë bashkë në  Tiranë në ekspozitën “Larg dhe Afër”. Kuratori Ilir Kaso thotë se krahas larmisë së mediumeve në këtë ekspozitë ndihen gjurmët që ka lënë lufta dhe në formë simbolike vjen me gjuhë artistike./abcnews.al