Edicioni Veror 2020 në zbulim të historive në Kepin e Rodonit

schedule22:52 - 6 Gusht, 2020

schedule 22:52 - 6 Gusht, 2020

Kepi Rodonit, një destinacion interesant për turistët në Shqipëri, ka filluar te zbulohet vetëm së fundmi.

Me pamje mahnitëse dhe një det i cili duket si kombinimi më i mirë i natyrës mes rivierës dhe Adriatikut, dukej jo shumë i lakmuar.

Ata të cilët më së shumti e vizitonin ishin adhuruesit e natyrës së virgjër, të qetësisë, privatësisë por edhe të pasionuarit pas historisë së vendit.

Por tashmë sa vjen bëhet edhe më i vizituar nga turistët.

Gazetari Eni Shehu nën shoqërinë e mësuesit të historisë ka zbuluar shtigje të Kepit të Rodonit.

Për më tepër ju ftojmë të ndiqni videon: