E veçanta e Superiores, nuk ka asnjë të pamposhtur

schedule18:50 - 21 Tetor, 2019

schedule 18:50 - 21 Tetor, 2019

Në Kategorinë Superiore, janë luajtur tetë javët e para të kampionatit dhe të gjitha skuadrat, kanë pësuar humbje. Edhe pse janë luajtur vetëm tetë ndeshje, në Superiore nuk ka ekip të pamposhtur, gjë që pasqyron qartë nivelin e kampionatit këtë sezon. Të gjitha skuadrat janë thuajse të barabartë dhe përveç statistikës që të gjitha janë mposhtur, këtë gjë e tregon dhe numri i pikëve në tabelë.

vendin e parë me vendin e gjashtë i ndajnë vetëm tre pikë. Teuta kryesuese është në kuotën e 15 pikëve, ndërsa Vllaznia e vendit të gjashtë ka 12 pikë. Kukësi në vendin e shtatë numër 11 pikë, ndërsa 3 vendet e fundit janë shkëputur disi.

Laçi në vend të tetë ka vetëm shtatë pikë, ndërsa në vend të parafundit ndodhet Flamurtari me 6. Flamurtari po bën një sezon për t’u harruar deri më tani, pasi në tetë sfida, ka marrë vetëm 2 pikë. Java e nëntë e Superiores do të luhet në mesjavë, me katër sfida ditën e mërkurë dhe një sfidë të enjten./abcnews.al